Стево Пендаровски

Бедредин Ибраими, член на Државната изборна комисија (ДИК), денеска (2.05) му го врачи уверението за нов претседателски мандат на Ѓорге Иванов. Претседателот ...
сите 57 | | | веќе видена

Десетина новинарски имиња, граѓански активисти и универзитетски професори, сите етаблирани во македонскиот општествен живот се најдоа на таканаречената листа ...
сите 22 | | | веќе видена

"Оставка не давам. Во никој случај не размислувам за оставка, зашто на чело на партијата сум само 10 месеци", рекол пред присутните членови на Централниот ...
сите 37 | | | веќе видена