Стево Пендаровски

Маратонска седница на Централниот одбор, која поминала со жестоки дискусии и остри тонови Опозицискиот СДСМ реши да ги врати 34-те пратенички мандати и во ...
сите 44 | | | веќе видена

Како што објавија повеќето медиуми, повикувајќи се на извори од партијата, на состанокот на ЦО биле присутни партискиот врв, пратениците од минатиот состав, ...
сите 70 | | | веќе видена