Ѓорге Иванов

Членови на ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека деновиве со списоци се бара сите во понеделник да заминат во Охрид, на митингот на владеачката партија кој е замислен да ...
сите 10 | | | веќе видена

Петар Стојанов, вработен на факултетот по медицина на Универзитетот Харвард, САД, е овогодишниот добитник на признанието „Најдобар млад научник“ што во среда ...
сите 3 | | | веќе видена