Претседателот на државата не е племенски поглавар

2 копии

Канпањата за претседателски избори стартува во понеделник, а и кандидатите започнуваат со митинзи. ВМРО-ДПМНЕ ќе започне со митинг во Охрид со својот кандидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во понеделник, на 24-ти март започнува кампањата во пресрет на претседателските избори во Република Македонија. Партиите гвикендов и прават последните ...
| | веќе видена | слични

Кампањата за претседателските избори започнува на 24 март во понеделник. ВМРО-ДПМНЕ во понеделник претседателската кампања ќе ја започне во Охрид, од каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 380 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 393 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 27 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија сепак ќе се менува. После едномесечно негирање, на крајот власта потврди дека ќе се согласи на бугарските барања по однос на јазикот, ...
сите 169 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на државата не е племенски поглавар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: