Ѓорге Иванов

Петар Стојанов, вработен на факултетот по медицина на Универзитетот Харвард, САД, е овогодишниот добитник на признанието „Најдобар млад научник“ што во среда ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов го додели признанието за најдобар млад научник на 26-годишниот Петар Стојанов -Ова признание успешно ја остварува целта-стимулирање ...
сите 14 | | | веќе видена

Граѓаните имаат право да знаат каков е ставот на идниот претседател и врховен командант на вооружените сили за унапредување и модернизирање на армијата и за ...
сите 11 | | | веќе видена

Единствениот нашинец кој некогаш заиграл во НБА-лигата, Перо Антиќ, успеа да забие и „победнички“ кош во распламтената македонска политичка арена. Неговата ...
| | веќе видена