Ѓорге Иванов

Започна изборната кампања за претседателските избори . Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и актуелен претседател Ѓорге Иванов ја почнува кампањата со митинг во Охрид во ...
сите 75 | | | веќе видена

Европа во Македонија и Македонија во Европа, држава и економија што создаваат нови работни места и Македонија дом во кој се гради благосостојба за сите, се ...
сите 71 | | | веќе видена