Петре Шилегов

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија поднесува Кривична пријава против Гордана Јанкулоска. Постојат сериозни наводи дека Јанкулоска од позициите секретар ...
сите 36 | | | веќе видена

Конгресот на СДСМ закажан за в недела ќе реши кое ќе биде политичкото дејствување на опозицијата. Улична демократија, излез од институциите или некоја трета ...
сите 115 | | | веќе видена