Петре Шилегов

Непознати сторители денеска го демолираа штабот на СДСМ, лоциран во населбата Чаир, во Скопје. Како што потврдува портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, настанот ...
сите 16 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ Убеден сум дека и на 27 април поддршката ќе биде уште поголема и за Ѓорге Иванов за претседател и за ВМРО-ДПМНЕ и победничката коалиција „За подобра ...
сите 18 | | | веќе видена

Заев побара од неопределените да излезат и да гласаат против досегашната власт. Мора да го исполниме аманетот на претците и да се избориме за слободата, изјави ...
сите 10 | | | веќе видена