Петре Шилегов

- Јас не се спротивствавувам на се на Никола Груевски. Во една работа се согласувам со него а тоа е реченицата дека вистината е како шило. Овој пат шилото и за ...
сите 17 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва, од митинг во Куманово порача дека очекува двојна победа. Прво, Стево Пендаровски да победи на претседателските избори и на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Куманово беа удрени темелите на модерната македонска држава, во овој градовде ќе ги удриме и темелите на промените, порача носителот на листата во втората ...
сите 3 | | | веќе видена