Петре Шилегов

Заменик претседателот на СДСМ, Радмила Шекеринска му го врти грбот на Заев околу одлукаа за враќање на пратеничките мандати, пишува „Утрински весник“, ...
сите 110 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на СДСМ, Радмила Шекеринска му го врти грбот на Заев околу одлукаа за враќање на пратеничките мандати, пишува „Утрински весник“, ...
сите 112 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ вчера едногласно одлучи да му препорача на Централниот одбор да донесе одлука за неприфаќање на мандатите, изјави партискиот портпарол ...
сите 125 | | | веќе видена

Триесет и четири пратеници од СДСМ – тоа се последните податоци од ДИК. Се чека на евентуални приговори пред да се утврди конечната бројка, иако не се ...
сите 2 | | | веќе видена