СДСМ

СДСМ денеска повторно порача дека „власта на Никола Груевски спроведе класично насилство со верификацијата на мандатите на пратениците на СДСМ“. „Тоа го ...
сите 11 | | | веќе видена

По повод инаугурацијата на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Вила Водно се одржа свечена церемонија. Претседателот Иванов беше ...
сите 22 | | | веќе видена

Корупциската афера за продажбата на „Македонска банка“, која ја обелодени СДСМ, дека премиерот Никола Груевски, наводно земал поткуп од 1,5 милиони евра, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Крсто Муковски пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ вчера го доби своето четврто дете. Неговата сопруга Катерина на свет донесе здраво женско детенце. Тие досега ...
сите 4 | | | веќе видена