ДПА

Жесток напад од ДПА кон СДСМ. Лидерот на партијата Мендух Тачи упати тешки обвинувања на сметка на Зоран Заев, дека води ниска и приземна кампања поради ...
сите 26 | | | веќе видена

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи со нему својствени гестикулации се обиде да го направи малоумен новинарот од албанската редакција на МТВ, кој се обиде на денешната ...
сите 28 | | | веќе видена