ДПА

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Што покажуваат измерените 22 килохерци на локалитетот во Свети Николе - Дали Александар Македонски се ...
сите 4 | | | веќе видена

Кредибилитетот на лидерот на опозициската СДСМ, Заев е сериозно нарушен- аналитичарите за содржината на пораките што ги добил и што ги објавил првиот човек на ...
сите 3 | | | веќе видена

„Министерот за економија, Ваљон Сарачини барал мито од бизнисмен за да додели концесија“, тврди ДПА и објави нови докази дека има корупција во министерството ...
сите 6 | | | веќе видена

Зошто Заев не ги демантираше пораките до Тачи, туку одговори со приземни конттраобвинувања? Зошто Заев не ги демантираше пораките до Тачи, туку одговори со ...
сите 4 | | | веќе видена