Ѓорге Иванов

По изборите во Македонија, на кои владејачката партија на премиерот Никола Груевски јасно победи на парламентарните избори со освоени 43 проценти од гласовите ...
сите 4 | | | веќе видена

Словенечкиот пратеник во Европскиот парламент, Милан Звер, испрати честитки за успешните, фер и демократски избори во Република Македонија, јавува дописникот ...
сите 2 | | | веќе видена

Конзервативната партија, апсолутен победник на двојните избори во Македонија, 61 пратеничко место за владеачката партија во Собранието. Ѓорге Иванов со нов 5 ...
сите 21 | | | веќе видена

Премиерот Груевски – не баш тотално среќен изборен победник. Социјалдемократите како лоши губитници. Малку необично сфаќање за демократијата во македонската ...
сите 2 | | | веќе видена

Владејачката партија во Република Македонија, ВМРО-ДПМНЕ, освои трет мандат и победи на парламентарните и претседателските избори кои се одржаа во земјата, ...
сите 4 | | | веќе видена