Ѓорге Иванов

Обидите на опозициската СДСМ да ја опструира волјата на своите гласачи, претставува авантура со неизвесни последици за сите граѓани, но пред се’, тоа негативно ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц, му ја честитал изборната победа на претседателот на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, премиерот ...
сите 3 | | | веќе видена

Обидите на опозициската СДСМ да ја опструира волјата на своите гласачи, претставува авантура со неизвесни последици за сите граѓани, но пред се’, тоа негативно ...
сите 6 | | | веќе видена

Во своите анализи на изборите во Македонија весниците „ФАЦ“ и „НЦЦ“ укажуваат на стагнацијата во земјата и апелираат да продолжи евроинтеграцијата, оти е ...
| | веќе видена