Ѓорге Иванов

Македонија имаше успешни избори, мирен и демократски изборен ден, најголем победник е Македонија. Имавме ефективни избори, без посериозни инциденти и проблеми, ...
сите 99 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на завршниот митинг во Велес, побара масовна поддршка од граѓаните за кандидатот за претседател на Република Македонија ...
сите 3 | | | веќе видена