Мисфледер: Реизборот на претседателот и на владата е важен за натамошниот развој на Македонија

По изборите во Македонија, на кои владејачката партија на премиерот Никола Груевски јасно победи на парламентарните избори со освоени 43 проценти од гласовите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Граѓаните да се пријавуваат на веб страницата vakcinacija.mk, заради тоа што тоа е најпрактичниот механизам и начин да се стигне до соодветен термин за вакцина ...
сите 467 | | | веќе видена

По првиот ден на посетата на премиерот Зоран Заев и македонската делегација во Брисел во пресрет на јунскиот ЕУ самит каде Северна Македонија сè уште се надева ...
сите 616 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 523 | | | веќе видена

Важен чекор во борбата против пандемијата: по Канада, и САД ја одобрија за користење вакцината против Ковид-19 на Бионтек/Фајзер за деца и младинци над 12 ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисфледер: Реизборот на претседателот и на владата е важен за натамошниот развој на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: