Ѓорге Иванов

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски во средата во Приштина одржа предавање на покана на Универзитетот „ААБ“ на тема „Надворешната политика на ...
сите 16 | | | веќе видена

Кандидатите се претставени по азбучен ред Ѓорге Иванов На 13 април вие ја направивте разликата. Се надевам дека на 27 април ќе имаме помасовно излегување и ...
| | веќе видена

„За само 3 ипол недели влез на странки инвестиции најавија 9 компании кои ќе ги отворат вратите за 13 илјади работни места. Така работи ВМРО ДПМНЕ и ...
сите 6 | | | веќе видена

Поддршката, Груевски ја побара, за како што рече големиот број реализирани проекти за оваа општина, но и за источна Македонија , воопшто. За регионот на ...
сите 9 | | | веќе видена