Гоце Делчев

Денеска се навршуваат 111 години од смртта на Гоце Делчев. Смртта на македонскиот револуционер традиционално се одбележува со манифестација „Гоцеви денови“. ...
сите 60 | | | веќе видена

Денеска Македонија чествува 111 години од смртта на Гоце Делчев. По тој повод, во рамките на Меѓународната манифестација „Гоцеви денови“, закажани се повеќе ...
сите 63 | | | веќе видена