Ѓорге Иванов

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов на денешниот митинг во скопската општина Кисела Вода истакна дека ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Никола Груевски по повод Велики Петок ја посетија црквата „Успение на Пресвета Богородица“ каде присуствуваа на бдението ...
сите 9 | | | веќе видена