Ѓорге Иванов

„Кога ќе дојде гласање народот гледа кој што ветил и што исполнил. Луѓето препознаа несериозност пред јавноста. Ние ќе продолжиме да работиме бидејќи кампањата ...
сите 2 | | | веќе видена

Гевгелија покажа дека знае да направи разлика и затоа во неделата ја даде поддршката за Ѓорге Иванов за претседател на државата. Убеден сум дека и на 27 април ...
сите 7 | | | веќе видена

Црни сценарија, монтирани случаи против луѓето од власта, лаги и клевети, ова според претседателот на ВМРО ДПМНЕ и премиер Никола Груевски е новата тактика на ...
сите 5 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов вечерва на митинг во неговиот роден град ...
сите 40 | | | веќе видена