ГРОМ

Ѓурѓовден е денот кога се слави Св. Великомаченик Георгиј Победоносец – заштитник на сиромасите, лекар на немоќните, помошник на владетелите. Празник на ...
сите 22 | | | веќе видена

Непосредно пред состанокот на ЕУ-Западен Балкан во Солун, медијаторот го одржа ветувањето и свика нова рунда преговори за името во Њујорк Атина - Медијаторот ...
сите 3 | | | веќе видена

СДСМ загуби и на овие избори, што беше очекувано. Не знам зошто некој се чуди на тоа. Дилемата беше дали ВМРО ќе ја помине бројката од 62 пратеници. Етничките, ...
сите 28 | | | веќе видена