ГРОМ

Премиерот Груевски – не баш тотално среќен изборен победник. Социјалдемократите како лоши губитници. Малку необично сфаќање за демократијата во македонската ...
сите 2 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ освои голема двојна победа. Граѓаните јасно му дадоа подршка на Груевски и Иванов на изборите. ВМРО-ДПМНЕ освои 61 пратеник, наспроти 34-те на СДСМ. ...
сите 12 | | | веќе видена