ГРОМ

Државната изборна комисија ги одби приговорите на ДУИ за поништување на изборите и повторно гласање во дијаспората поради нерегуларностите направени во Тирана ...
сите 89 | | | веќе видена

Вкупно 11.286 гласа во општина Кочани доби кандидатската лица на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, а за опозициската СДСМ гласале ...
| | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) се поднесени 15 приговори, за постапката на гласањето на претседатските и на предвремените парламентарни избори. Од ДУИ ...
сите 10 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска од Централниот одбор ќе побара поддршка за неприфаќање на 34 пратенички мандати што ги освои СДСМ, но од партијата не ...
сите 109 | | | веќе видена