Бриф

Јужноафрикански политичар го исполни ветувањето дека ќе си ја изеде шапката доколку неговата партија лошо се претстави на парламентарните избори, одржани во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во продолжение следи интегрален текст од денешната изјава за медиуми на која се обрати претседателката на советот за ЕУ интеграции, Лидија Димова. Денеска ...
| | веќе видена

Нерегуларностите за време на изборниот процес, општата политичка и безбедносна состојба во Македонија беа главните теми на разговор на средбата на ...
сите 39 | | | веќе видена

СДСМ од ВМРО ДПМНЕ и не очекува ништо друго освен на кривичната пријава против Гордана Јанкулоска за примени 80 илјади евра во кеш, да одговорат со закани за ...
сите 12 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија поднесува Кривична пријава против Гордана Јанкулоска. Постојат сериозни наводи дека Јанкулоска од позициите секретар ...
сите 36 | | | веќе видена

Исклучително е чудно како токму синдикалниот лидер на здравствените работници од Клиничкиот центар, кој го предводеше штрајкот на лекарите, е осомничен и ...
сите 5 | | | веќе видена