Бриф

Со тајно гласање, делегатите му изгласаа доверба на актуелниот претседател на СДСМ Зоран Заев. За доверба на лидерот гласаа 413 делегати, а 176 беа против. На ...
сите 101 | | | веќе видена

Роза Топузовска, единствената од опозициските кандидати која сè уште јавно не се изјаснува дали ќе го врати или не мандатот како другите нејзини колеги, како ...
сите 3 | | | веќе видена

Конгресот на СДСМ едногласно го усвои Извештајот за претседателските и парламентарните избори 2014 година. Со одлуката, највисокото тело на СДСМ едногласно ги ...
сите 119 | | | веќе видена

Денеска, со почеток во 11.00 часот, во хотелот Александар Палас во Скопје, се одржува 18-от Конгрес на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. Конгресот има ...
сите 203 | | | веќе видена