Бриф

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по интервјуто на Бранко Црвенковски за Дојче Веле, во изјава за Плусинфо вели дека со заземањето страна, тој и прави контра ...
сите 85 | | | веќе видена

Излезе на виделина причината за молкот на јавниот обвинител Марко Зврлевски за мега корупцискиот скандал Македонска банка, во којшто е директно инволвиран ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес на партијата и е потребно лидерство со голем кредибилитет и уште поголем обединувачки капацитет, авторитет кој ги надминува рамките на партијата, изјави ...
сите 116 | | | веќе видена

Ниту еден претставник од најголемата опозициска партија, СДСМ, и од здружената опозиција, не се појави денеска во договорениот термин во Државната изборна ...
сите 62 | | | веќе видена

Порталот Либертас денеска телефонски контактирал со Загорац Тумбовски, бизнисмен кој е инволвиран во аферата „КАСА-ПРИМИ“ што на прес конференција ја отвори ...
сите 34 | | | веќе видена

МВР беспрекорно ги заврши обврските и задачите, ама кон ВМРО-ДПМНЕ и партиските шефови Груевски и Јанкулоска, реагираат од СДСМ на соопштението издадено од ...
сите 8 | | | веќе видена