Бриф

Опозицијата повеќе нема да им служи како алиби на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ, во донесувањето на закони со кои ќе продолжи македонскиот пат во неизвесност. Никако нема ...
сите 2 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ освоила 81 глас, ДУИ 46, ДПА и НДП по 1, а СДСМ 3 гласа од граѓаните кои се пријавиле да гласаат во Приштина, Косово, за предвремените парламентарни ...
сите 7 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ ќе му препорачана на Централниот одбор на СДСМ да донесе одлука за неприфаќање на пратеничките мандати кои кандидатите за пратеници ги ...
сите 121 | | | веќе видена