Бриф

Едногласно, Централниот одбор на СДСМ, вчеравечер, ја прифати одлуката на Извршниот одбор за неприфаќање на мандатите на избраните пратеници во Собранието на ...
сите 32 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ ја почна седницата на која се очекува да се донесе одлука за неприфаќање на пратеничките мандати кои кандидатите за пратеници ги ...
сите 100 | | | веќе видена

Вкупно 11.286 гласа во општина Кочани доби кандидатската лица на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, а за опозициската СДСМ гласале ...
| | веќе видена