Бриф

Американскиот амбасадор Пол Волерс на попладневната средба со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заменик претседателката, Радмила Шекеринска и генералниот ...
сите 29 | | | веќе видена

Иако нема официјална потврда, според информации на порталот Либертас евроамбасадорот Аиво Орав, германската амбасадорка Штајнакер и уште неколку дипломати од ...
сите 2 | | | веќе видена

До попладнево во Државната изборна комисија, поднесени се приговори од две политички партии во врска со изборниот прoцес. Еден приговор за гласањето во ...
сите 55 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнл Македонија“ (ТИ-М) поднесе кривична пријава до Јавното обвинителство против официјалните организатори на изборните кампањи на ...
сите 9 | | | веќе видена

Струшкиот градоначалник Зијадин Села и огранокот на ДПА од Струга бараат од Мендух Тачи да си поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Причина ...
сите 36 | | | веќе видена

Целосно останувам зад квалификациите за изборниот процес кои вчера ги соопшти претседателот на СДСМ, Зоран Заев и тврдам дека да беше изборниот амбиент ...
сите 8 | | | веќе видена