Бриф

-Социјалдемокртаскиот сојуз искажува искрена благодарност на сите граѓани кои на парламентарните избори вчера се одважија, покажаа храброст и одлучност, да се ...
сите 7 | | | веќе видена

Целосно останувам зад квалификациите за изборниот процес кои вчера ги соопшти претседателот на СДСМ, Зоран Заев и тврдам дека да беше изборниот амбиент ...
сите 14 | | | веќе видена

Набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР ги соопштија забелешките за овие избори. Според првиот набљудувач Герт Аренс на овие избори не биле исполнети важни обврски, а тоа ...
сите 62 | | | веќе видена

„До овој момент не сум известен дали во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција е поднесена пријава за случајот „Македонска ...
сите 4 | | | веќе видена

Европската комисија ќе ги почека официјалните изјави на набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР за да ги коментира вчера одржаните предвремени парламентарни и ...
сите 11 | | | веќе видена