Никола Груевски

Партијата на Али Ахмети нема да го добие собраниското претседателско место, а ВМРО-ДПМНЕ нема да бара ДУИ в понеделник да покаже дека го признава легитимитетот ...
сите 52 | | | веќе видена

Атина - Повиците и пораките на медијаторот Метју Нимиц до двете влади за посериозен ангажман околу името поради глобалните случувања во Грција се оценува дека ...
| | веќе видена

Работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ се во секојдневен контакт, имаат редовна комуникација, а во моментов позициите на двете страни во разговорите се ...
сите 51 | | | веќе видена

„Градејќи ја Европа во Македонија, сакаме Македонија да биде во Европа“, рече претседателот Иванов во своето обраќање на свечената академија. Истакнувајќи дека ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска присуствуваше на свечена академија по повод 9 Мај – Денот на Европа и Денот на ...
сите 13 | | | веќе видена