Спаса нам нема, ал пропасти неќемо!


4 копии

СДСМ со добивањето на довербата на актуелното раководство цврсто останува на своите определби – непризнавање на изборниот процес, враќање на мандатите и секако ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ денеска покажа дека тука го има тоа што го нема во друга партија. Ова е можно само во СДСМ каде што и денеска победи демократијата.“- ова е пораката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Со тајно гласање, делегатите му изгласаа доверба на актуелниот претседател на СДСМ Зоран Заев. Според неофицијални информации, Бриф дознава дека резултатот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 419 | | | веќе видена

Досега во преговорите со Република Бугарија не е разговарано бугарската етничка заедница да биде вметната во нашиот Устав и нема такво барање од бугарските ...
сите 238 | | | веќе видена

Зоран Јованоски од Стопанска комора на Македонија во своето гостување „Топ Тема“ зборуваше за економската состојба во државата и посочи дека оваа година нема ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спаса нам нема, ал пропасти неќемо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: