Никола Груевски

Конституиран осмиот парламентрарен состав. Вељаноски по трет пат избран за претседател на Собранието. Конституиран осмиот парламентрарен состав. Вељаноски по ...
сите 18 | | | веќе видена

Опозицијата да влезе во Парламентот што е можно поскоро, оти одлуката за бојкот е всушност злоупотреба на довербата од гласачите. Турскиот министер за ...
сите 7 | | | веќе видена

ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со обидите да ги доближат ставовите за формирање на новиот владин состав. Според последните информации, партијата на премиерот ...
сите 102 | | | веќе видена