Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски испрати писма до српскиот премиер Александар Вучиќ и до претседателот на Советот на министри на БиХ, Вјекослав Беванда, со сочувство ...
сите 21 | | | веќе видена

По верификувањето на пратеничките мандати во Собранието, премиер на Македонија до изборот на нова влада треба да биде Фатмир Бесими, а не Никола Груевски. Така ...
сите 3 | | | веќе видена