Илијаз Халими

Претседателот на ДИК, Никола Рилкоски на синоќешната прес-конференција рече дека изборите поминале мирно со еден регистриран инцидент во Неготино каде што во ...
сите 53 | | | веќе видена

По дводневниот прекин поради одржувањето на првиот круг од претседателските избори, денеска продолжува кампањата за предвремените парламентарни и за вториот ...
сите 38 | | | веќе видена

По дводневниот прекин поради одржувањето на првиот круг од претседателските избори, денеска продолжува кампањата за предвремените парламентарни и за вториот ...
сите 48 | | | веќе видена

Во првиот круг на претседателските избори што се одржаа вчера кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов освои 448.303 гласови (51,65%), а кандидатот на СДСМ Стево ...
сите 47 | | | веќе видена