ВМРО-ДПМНЕ

Грчките весници и онлајн медиуми јавија дека Ѓорге Иванов ја положи свечената заклетва за претседател на Република Македонија, а најголем интерес од неговото ...
сите 3 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на владејачката партија Крсто Мукоски го доби своето четврто дете. Во семејството на пратеникот од Вевчани се роди уште едно девојче. И ...
| | веќе видена