ДУИ условува со компромис за името

Премиерот Никола Груевски во интервју за државната новинаска агенција МИА вели дека преговорите за новата влада се при крај.Ахмети и Груевски се сигурни дека ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, вели дека разговорите за формирање на новата влада се при крај и оти се очекува поголемиот дел од проектите на партијата да ...
| | веќе видена | слични

Петок е денот „Д“ за новиот владин кабинет на Груевски, партиски извори брифираат дека по средбата меѓу двајцата коалициски партнери за два дена – новата влада ...
| | веќе видена | слични

ДУИ по одржувањето на петтиот конгрес на кој ќе избере нови членови на Централното претседателство ќе ги соопшти имињата на министрите , дел од новата влада ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
сите 280 | | | веќе видена

Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, доби домашен притвор, кој му е изречен од Кривичниот суд, дознава „А1он“. Судијата кој одлучуваше, го одби ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 228 | | | веќе видена

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
сите 546 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 180 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 224 | | | веќе видена

Зоран Заев да каже зошто Седат Пекер се среќавал со негови коалициони партнери и функционери во неговата власт и за што разговарале тие? Заев и владата молчат ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ условува со компромис за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: