ВМРО-ДПМНЕ

Услов СДСМ да се појави во Собрание се процесуирање на кривичните пријави против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и министерката за внатрешни работи ...
сите 3 | | | веќе видена

Услов СДСМ да се појави во Собрание се процесуирање на кривичните пријави против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и министерката за внатрешни работи ...
сите 41 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот Ѓорѓе Иванов вчера ги соопшти имињата на државниците кои му честитале на Иванов за реизборот, но на официјалниот веб сајтвоопшто не ...
сите 2 | | | веќе видена

Од ДОМ очекуваат Законот за зеленило да биде усвоен во првите три месеци од новиот собраниски состав и новата влада. Со законот ќе бидат утврдени стандардите ...
сите 10 | | | веќе видена