Иванов се заколна - без СДСМ и ДУИ

Претставници од Исламската верска заедница не присуствувале на инаугурацијата на претседателот на државата Ѓорѓе Иванов. НОВА ги контактираше ИВЗ, но од таму ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Останато

Досегашниот Претседателот на Собранието, Талат Џафери во средата попладне ги информирал сите парламентарните групи на политичките партии претставени во ...
сите 994 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во изјава за Сител, информираше за заедничкиот состанок на Комисијата за заразни болести со претставници на ...
сите 447 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Јувентус попладнево соопшти дека спогодбено е раскинат договорот на Блес Матуиди, Французинот е првиот играч кој ова лето ќе замине од стадионот „Алианц“. ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов се заколна - без СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: