Плус Инфо

ВМРО-Народна партија со вчудоневидување ја прими веста за формирање работни групи за почеток на преговорите за состав на нов владин кабинет помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 12 | | | веќе видена

Нема да поднесам оставка, на Села му посакувам добро здравје, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи за телевизијата Телма , по средбата со американскиот амбасадор ...
сите 25 | | | веќе видена

Десетина новинарски имиња, граѓански активисти и универзитетски професори, сите етаблирани во македонскиот општествен живот се најдоа на таканаречената листа ...
сите 22 | | | веќе видена