Плус Инфо

Изборниот процес и моменталната политичка ситуација во Македонија, беа главните теми на средбата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и генералниот секретар, Оливер ...
сите 9 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската партија на Албанците (ДПА), Мендух Тачи по завршувањето на изборниот циклус, со своите најблиски реши да одмори, но бидејќи е познат ...
сите 6 | | | веќе видена

Бранко Црвенковски, поранешниот лидер на СДСМ, во интервју за Дојче Велче изјави дека на партијата ѝ е потребно „лидерство со голем кредибилитет и уште поголем ...
сите 111 | | | веќе видена

Откако во Државната изборна комисија (ДИК) денеска во закажаниот термин не се појавија избраните пратеници од СДСМ и здружената опозиција да ги земат ...
сите 28 | | | веќе видена