Плус Инфо

Гордана Јанкулоска ја посрамоти државата, наоѓајќи се поради својата непрофесионалност, во Извештајот на ОБСЕ/ОДИХР, што го читаат Брисел, САД, светот, соопшти ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратениците на опозицијата денеска попладнево потпишуваат изјави пред нотар за откажување од пратеничкиот мандат, потврдија за Плусинфо од СДСМ. Со тоа, тие ја ...
сите 40 | | | веќе видена

Во врска со објавената информација на некои медиуми како и пренесената изјава на Наум Буревски, дека некаков си „иницијативен одбор“ бара оставка од ...
сите 29 | | | веќе видена