Плус Инфо

Социјалдемократскиот сојуз, водејќи се од основните социјалдемократски вредности на слобода, еднаквост и солидарност, ќе продолжи да се залага за зачувување и ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидија Димова на својот Фејсбук профил извести дека врз неа се врши притисок како да настапува во собранието и да прифати да биде независен кандидат. „Имам ...
| | веќе видена

Набљудувачите на невладината организација „Цивил“ известиле дека околу сто млади луѓе од тетовското село Теарце биле револтирани откако не ги добиле ветените ...
| | веќе видена