Плус Инфо

Доколку Јавното обвинителство оцени дека случајот „Македонска банка“ во кој, според СДСМ е вмешан во корупција и премиерот Никола Груевски, навлегува во дела ...
сите 11 | | | веќе видена

Ниту еден претставник од најголемата опозициска партија, СДСМ, не се појави денеска во договорениот термин во Државната изборна комисија (ДИК) во 11 часот за ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Сите опозициски кандидати со потпис се откажаа од мандатите - одлуката на раководството на СДСМ мина уште еден ...
сите 2 | | | веќе видена