Плус Инфо

Ги повикаме сите политички субјекти, особено ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА, да се однесуваат во согласност со добиениот мандат, како и нашите меѓународни пријатели, да ...
сите 8 | | | веќе видена

Шпекулациите за тоа кои се ставовите на ДУИ во преговорите и за поделбата на ресорите се неиздржливи и злонамерни, порачува победничката партија во албанскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Исклучително е чудно како токму синдикалниот лидер на здравствените работници од Клиничкиот центар, кој го предводеше штрајкот на лекарите, е осомничен и ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, за Либертас изјавил дека е изненаден од изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за Плусинфо , во која ...
сите 74 | | | веќе видена

Редакцијата на „Цивил Медиа“ разговараше со поранешната судијка Маргарита Цаца Николовска околу лоцирањето на одговорноста за проблемите со Избирачкиот список ...
сите 2 | | | веќе видена