Телеграф

Долгогодишен поранешен функционер на СДСМ ја напуштил вечерашнава седница на Централниот одбор на партијата, откако прво побарал оставка од лидерот Зоран Заев. ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на денешната средба се договориле за формирање работни групи што ќе преговараат за ...
сите 14 | | | веќе видена