Телеграф

Честитки за победата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од премиерот Никола Груевски на парламентарните избори и за реизборот на претседателот Ѓорге Иванов, како и ...
сите 4 | | | веќе видена

Целокупната постапка на верификација на мандатите на пратениците на денешната конститутивна седница на новиот состав на Собранието на Република Македонија, е ...
сите 25 | | | веќе видена

Староновиот прв парламентарец, спикерот Трајко Вењаноски, во своето прво обраќање пред новиот состав на Собранието повика на државно единство и побара од ...
сите 43 | | | веќе видена