Телеграф

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска имал средба со американскиот амбасадор Пол Волерс на која се информирал за изборниот процес, како и за понатамошните ...
сите 31 | | | веќе видена

Приговор на гласањето во Европа до Државната изборна комисија поднеле „интегративците“. ДУИ забележува на гласањето на дијаспората во седмата изборна единица, ...
сите 52 | | | веќе видена

Струшкиот градоначалник Зијадин Села и огранокот на ДПА од Струга бараат од Мендух Тачи да поднесе оставка од функцијата претседател на ДПА поради слабите ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц, му ја честитал изборната победа на претседателот на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, премиерот ...
сите 3 | | | веќе видена

Неприфаќањето на изборните резултати е политичка констатација која доколку сака СДСМ да ја ефектуира на правен начин, ќе мора да ги почитува правните прописи, ...
сите 41 | | | веќе видена