Телеграф

Победата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од премиерот Никола Груевски на парламентарните избори и реизборот на претседателот Ѓорге Иванов за уште еден мандат се доказ ...
сите 6 | | | веќе видена

Изборниот процес и политичката ситуација во Македонија беа главните теми на средбата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и генералниот секретар Оливер ...
сите 10 | | | веќе видена

Добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на Македонија во НАТО и во ЕУ се дел од темите на кои денеска дискутираа претседателот ...
сите 44 | | | веќе видена

Во Државната изборна комисија денеска почна врачувањето на уверенијата на избраните пратеници на предвремените парламентарни избори што се одржаа на 27 април. ...
сите 51 | | | веќе видена